Youtube Kampüsüne Saldırı - İndir Livex

Youtube Kampüsüne Saldırı

Üst düzey kolluk görevlilerine göre, YouTube kampüsünde en az üç kişiyi Salı günü öğleden sonra öldürdüğü iddia edilen kişi Nasim Najafi Aghdam olarak tanımlandı.

 

Aghdam polise göre kendi kendini vurarak intihar etti.

 

Reuters, Aghdam'ın ailesinin yetkilileri, çekimden önce YouTube'u hedef alabileceği konusunda uyardı. Babası İsmail Aghdam da Merkür Haberleri'ne polisin kızının YouTube'dan "nefret ettiği" konusunda uyardığını ve şirketin genel merkezine gidebileceğini söyledi.

 

Aghdam'ın çevrimiçi etkinliği, YouTube'un videolarının izlenmesini kasıtlı olarak engellediğine inandığını gösteriyor. Kanal salı günü silindi. Polis, olası nedenleri hala araştırdıklarını söyledi.

 

YouTube'da hesabının ekran görüntüsüne "YouTube, kanallarımı görüntülemelerini engellemek için filtreledi," diye yazdığı öğrenildi.

 

Polis, saat 11: 00'de San Bruno, Kaliforniya'daki YouTube karargahına cevap verdi. Salı günü yerel saat. Google'ın Mountain View'daki ana kampüsüne yaklaşık 20 mil uzaklıkta bulunan komplekste yaklaşık 1,100 kişinin çalıştığı yere silahlı saldırı da bulundu. Saldırgan kadın 9 mmlik tabanca kullandığı öğrenildi. 4 kişiyi vurduktan sonra kendi canına kıydı.

 

Yetkililer, terör ile alakalı şu anda bir neden gibi görünmediğini söyledi. 39 yaşındaki kadın, başlangıçta Merkür Haber'e göre, bir iç anlaşmazlık nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdiğine inanılıyordu, ancak sonraki bilgiler bu teori ile çelişiyordu.

 

Aghdam'ın Ocak 2017'de kendisine ait YouTube kanalında yayımladığı görüntüsünde, YouTube'un kendisine "ayrımcılık" uygulayarak videolarını kısıtladığını ve kendi Farsça kanalı "Nasime Sabz"ı hedef aldığını öne sürdüğü belirtildi.

 

Aghdam'ın Ardından Gözler Youtube ve Google Politikalarına Çevirldi

Yaşanan saldırınn ardından Aghdam gibi youtuber olan birçok kişi Youtube'un reklam politikalarını incelemeye aldı.Daha Fazla Göster