Samsung’dan rekor!  Q1 2018’de 15.6 trilyon kar elde etti - İndir Livex

Samsung’dan rekor!  Q1 2018’de 15.6 trilyon kar elde etti

Samsung Electronik, 15,6 trilyon won'luk (Kore para birimi) bir ilk çeyrek karının, piyasa tahminlerinden yüksek ve çeyrek boyunca en yüksek seviyesini elde etmesini bekliyor.

Samsung Electronik, 2018'in ilk çeyreği için 15.6 trilyon won'luk (yaklaşık 14,6 milyar $) kâr elde etmesini bekliyor.

 

Yerel menkul kıymet firmaları tarafından kazanılan 14,5 trilyonluk pazar görüş birliğini görmüş ve çeyrek boyunca en yüksek seviyesini yakalamıştır. Bu rakam geçen yılın 9. çeyreklik çeyreğe ait 9.898 trilyon liralık kazanca göre % 57,6 artış gösterdi.

 

Q1 2018, bir yıl öncesine göre yüzde 18,7 artışla 60 trilyon kazancın gelirini gördü. Samsung geçen yıl dördüncü çeyrekte 15.147 trilyon kazandı ve bir önceki çeyreğe göre yüksekti.

 

Analistler, yarıiletkenlerin, özellikle bellek yongalarının 11 trilyon wonluk bir katkıda bulunduğunu, yüksek marjlı Galaxy S9 serisinin ilk lansmanının da büyük olasılıkla katkıda bulunduğunu tahmin ediyorlar.

 

Ancak, küçük ölçekli OLED ürünlerinin satışlarındaki düşüş, iPhone X'in popülaritesinden yoksun olmasından dolayı görüntü sektörüne zarar veriyor. Samsung, ekranlar için ana tedarikçidir.

 

Samsung'un, yarı iletkenler ve S9 serilerinin satışlarına olan yüksek talepten dolayı ikinci çeyrekte de devam etmesi bekleniyor.

 

Ancak belirsizlik var; ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı döviz kurlarını ve ileriye dönük Koreli IT ürünlerinin Çin ithalatını da olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Tam tahminler bu ayın sonunda açıklanacak.Daha Fazla Göster