Huawei ve Samsung’un Katlanabilir Telefon Yarışı - İndir Livex

Huawei ve Samsung’un Katlanabilir Telefon Yarışı

Huawei, Samsung'u katlanabilir telefonlar ile yenmeye çalışıyor

Huawei Samsung'u hedef alıyor. Çinli akıllı telefon üreticisi geçtiğimiz günlerde ABD pazarına girmesi ve etkileyici üçlü kamera sistemine sahip P20 Pro'nun piyasaya sürülmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Artık odağını daha büyük bir şeye doğru kaydırıyor: Samsung'u ilk katlanabilir akıllı telefonu üretirken yenmek.

 

ETNews'e göre, Huawei, iddia edilen bir katlanabilir cihaz için bileşenlerden sorumlu olan birden fazla üreticiyle gizlilik anlaşmaları imzaladı. Huawei, Samsung'un sürümünü yayınlamadan önce onu yayınlamaya çalışıyor. Samsung yıllardır katlanabilir akıllı telefon geliştirmek için çalışıyor ve raporun adı "Galaxy X" olarak adlandırılıyor.

 

Galaxy X için bir sürüm takvim 2019 için bekleniyordu, ancak en son rapor Samsung bir Aralık 2018 lansmanı için hedefliyor. Huawei, katlanabilir akıllı telefonu için Kasım 2018 çıkış tarihi ile ayni cevabı veriyor.

 

Huawei'den gelecek bir katlanabilir akıllı telefonun haberinin ötesinde, başka pek bir şey ortaya çıkmadı. Huawei'nin katlanabilir OLED ekranları kimin tarafından kaynaklandıracağı belli değil. Normalde, Samsung için OLED ekranlar ile çalışır, ancak Samsung kendi başına katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyorsa, ekranları kendi kullanımları için tutmayı tercih edebilir. Diğer seçenek LG, ancak 2019 yılına kadar katlanabilir OLED panelleri olmayacak.Daha Fazla Göster