Cambridge Analytica, Facebook verilerinin Rusya'da saklanabileceğini söyledi - İndir Livex

Cambridge Analytica, Facebook verilerinin Rusya'da saklanabileceğini söyledi

Cambridge Analytica, Facebook verilerinin Rusya'da saklanabileceğini söyledi

Başka bir gün, Cambridge Analytica destanında başka bir açıklama. Ve geçtiğimiz yılın büyük siyasi skandalına, şimdi Rusya da dahil.

 

Facebook, şimdiden 50 milyondan 87 milyon kullanıcıya ulaşan politik bir veri firması için kullanılmayan kullanıcı sayısını artırdı, ancak veri skandalını açığa vurmuş olan muhabir, bu hafta sonu bu sayının daha da yüksek olabileceğini söyledi.

 

Pazar günü The Meet the Press'te, Cambridge Analytica kurucu ortağı Christopher Wylie, Chuck Todd'a, “Trump kampanyası bağlantılı veri firmasından etkilenen daha fazla kişi hakkında sorulduğunda,“ Bence bunun daha yüksek olabileceğini düşünüyorum ”dedi.

Wylie ayrıca yanlış kullanılan verilere “oldukça az insan” tarafından erişilebildi. Verilerin silinmesi gerekiyordu, ama olmadı. Artık Wylie, uzak ve geniş bir alana yayılmasının mümkün olduğunu söylüyor. “Rusya dahil dünyanın çeşitli yerlerinde depolanabilir” dedi.

 

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve diğer yöneticiler, hatalı kullanıcı verilerinin açığa çıkarılmasından sonra hasar kontrolü için adım atmak zorunda kaldılar, platformda değişiklik yapan öfkeli kullanıcıların bu gibi bir şeyin tekrar tekrar gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor.Daha Fazla Göster